God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kringelmosevej 54, 9870 Sindal · Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,9 | 4,1 | 1 | 1 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 38,7 % | 23,1 % | -0,2 % | 0,3 % | -2,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 460,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 89,7 % | 95 % | 99,2 % | 99,4 % | 95,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,2 % | 24,4 % | -0,2 % | 0,3 % | -2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 193.396 kr. | 142.775 kr. | 27.940 kr. | 12.593 kr. | -9.183 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,7 % | 95 % | 99,2 % | 99,4 % | 95,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,3 % | 5 % | 0,8 % | 0,6 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 193.396 kr. i 2021 til -9.183 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 193 | 143 | 28 | 13 | -9 | −173 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 143.396 kr. i 2021 til -9.183 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 143 | 108 | 0 | 1 | -9 | −1823 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 142.332 kr. i 2021 til -8.660 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 142 | 106 | -1 | 1 | -9 | −992 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 110.806 kr. i 2021 til -8.660 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | 83 | -1 | 1 | -9 | −1106 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 150 | 115 | 87 | 75 | 75 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 150 | 115 | 87 | 75 | 75 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 136 | 242 | 254 | 266 | 271 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 286 | 357 | 341 | 341 | 346 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 256.577 kr. i 2021 til 330.645 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 257 | 339 | 338 | 339 | 331 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 29.532 kr. i 2021 til 15.283 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 18 | 3 | 2 | 15 | +628 % | |
| Passiver i alt | 286 | 357 | 341 | 341 | 346 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sindal — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring