Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østervangsvej 1, 8961 Allingåbro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 6,4 % | -4,8 % | 0,5 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,9 % | 99,3 % | 99,4 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 6,5 % | -4,8 % | 0,5 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -25.875 kr. | -31.437 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,9 % | 99,3 % | 99,4 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,1 % | 0,7 % | 0,6 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 21.108.607 kr. i 2021 til -25.895 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.109 | -26 | -31 | -32 | -26 | +20 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 17.581.851 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.582 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.182.861 kr. i 2021 til -25.895 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.183 | -26 | -31 | -32 | -26 | +20 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.898.815 kr. i 2021 til 704.876 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.899 | 2.191 | -1.326 | 286 | 705 | +147 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.478.382 kr. i 2021 til 614.060 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.478 | 2.071 | -1.446 | 156 | 614 | +293 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 19.062 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 92 | 14.104 | 10.597 | 10.044 | 10.136 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.154 | 14.104 | 10.597 | 10.044 | 10.136 | +1 % | |
| Varebeholdninger | 37.474 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 250.435 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 250 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 41.755 | 18.112 | 19.421 | 19.989 | 20.368 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 60.909 | 32.216 | 30.017 | 30.033 | 30.504 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 29.792.294 kr. i 2021 til 30.334.606 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29.792 | 31.867 | 29.821 | 29.856 | 30.335 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.700.523 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.701 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 21.186.690 kr. i 2021 til 169.310 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 21.187 | 349 | 196 | 177 | 169 | −4 % | |
| Passiver i alt | 60.909 | 32.216 | 30.017 | 30.033 | 30.504 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 36 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allingåbro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Norddjurs