Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toldhusvej 8B, 6900 Skjern · Tagdækningsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 35,5 % | 35,5 % | 42,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 336,9 % | 272,2 % | 310,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 70,6 % | 66,5 % | 67,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 50,3 % | 53,4 % | 63,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 70,6 % | 66,5 % | 67,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 29,4 % | 33,5 % | 32,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 138,4 % | 175 % | 110,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.074.100 kr. i 2021 til 4.688.116 kr. i 2025 (+336 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.074 | 3.104 | 2.723 | 3.221 | 4.688 | +46 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.302.575 kr. i 2021 til 3.801.708 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.303 | 2.711 | 2.960 | 3.269 | 3.802 | +16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 640.557 kr. i 2021 til 3.759.980 kr. i 2025 (+487 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 641 | 2.566 | 2.092 | 2.549 | 3.760 | +48 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 607.227 kr. i 2021 til 3.773.233 kr. i 2025 (+521 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 607 | 2.543 | 2.078 | 2.532 | 3.773 | +49 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 473.079 kr. i 2021 til 2.940.243 kr. i 2025 (+522 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 473 | 1.980 | 1.620 | 1.968 | 2.940 | +49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.170 | 848 | 525 | 484 | 619 | +28 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.170 | 848 | 525 | 484 | 619 | +28 % | |
| Varebeholdninger | 293 | 511 | 850 | 773 | 1.203 | +56 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 861.421 kr. i 2021 til 2.233.405 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 861 | 1.651 | 1.656 | 3.255 | 2.233 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.992 | 3.789 | 4.031 | 5.063 | 6.258 | +24 % | |
| Aktiver i alt | 3.162 | 4.637 | 4.557 | 5.547 | 6.877 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.119.280 kr. i 2021 til 4.627.435 kr. i 2025 (+313 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.119 | 2.849 | 3.219 | 3.687 | 4.627 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.996.767 kr. i 2021 til 2.013.653 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.997 | 1.700 | 1.197 | 1.860 | 2.014 | +8 % | |
| Passiver i alt | 3.162 | 4.637 | 4.557 | 5.547 | 6.877 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 6 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 7 | 8 | 9 | 8 | −11 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skjern — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern