Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Riberlundvej 5, 7100 Vejle · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2 | 1,3 | 1,7 | 2,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 4 % | 6,4 % | 11,9 % | 0,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 109,5 % | 120,5 % | 71,3 % | 47 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 26,6 % | 34,7 % | 40,9 % | 39,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 15 % | 18,5 % | 29,1 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.149.582 kr. | -3.812.709 kr. | 11.316.127 kr. | 3.901.661 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 26,6 % | 34,7 % | 40,9 % | 39,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 73,4 % | 65,3 % | 59,1 % | 60,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 79,5 % | 26,7 % | 2,5 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.157.476 kr. i 2022 til 3.891.600 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.157 | 2.024 | 2.537 | 3.892 | +53 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.007.894 kr. i 2022 til 1.167.598 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.008 | 1.541 | 1.295 | 1.168 | −10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.126.569 kr. i 2022 til 3.724.381 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.127 | -3.867 | 11.159 | 3.724 | −67 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.553.856 kr. i 2022 til 540.132 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.554 | 8.479 | 9.833 | 540 | −95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.345.025 kr. i 2022 til 752.557 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.345 | 6.569 | 14.554 | 753 | −95 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 101.264 | 96.968 | 117.007 | 124.793 | +7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 101.264 | 96.968 | 117.007 | 124.793 | +7 % | |
| Varebeholdninger | 670 | 697 | 659 | 146 | −78 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.484.920 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.485 | 1.132 | 183 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.548 | 5.119 | 5.306 | 3.255 | −39 % | |
| Aktiver i alt | 108.813 | 102.087 | 122.313 | 128.048 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 28.893.672 kr. i 2022 til 50.768.473 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28.894 | 35.462 | 50.016 | 50.768 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 67.157.900 kr. i 2022 til 70.357.258 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 67.158 | 57.431 | 64.847 | 70.357 | +8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.896.049 kr. i 2022 til 6.922.507 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.896 | 4.248 | 7.442 | 6.923 | −7 % | |
| Passiver i alt | 108.813 | 102.087 | 122.313 | 128.048 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2022 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 1 | 4 | 4 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted