Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
C.F. Tietgens Boulevard 18, 5220 Odense SØ · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,5 | 1,6 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 28,7 % | 43 % | 34,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 155,4 % | 220,5 % | 174,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 42 % | 58,3 % | 49,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 68,4 % | 73,7 % | 71,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 4.232.331 kr. | 5.655.601 kr. | 5.118.697 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 42 % | 58,3 % | 49,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 58 % | 41,7 % | 50,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 15,4 % | 7,7 % | 23,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 10.608.637 kr. i 2021 til 12.884.795 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.609 | 12.797 | 12.315 | 13.646 | 12.885 | −6 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 7.083.888 kr. i 2021 til 7.766.098 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.084 | 8.734 | 8.082 | 7.990 | 7.766 | −3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.193.622 kr. i 2021 til 4.885.862 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.194 | 3.714 | 3.896 | 5.355 | 4.886 | −9 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.196.721 kr. i 2021 til 4.848.164 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.197 | 3.681 | 3.852 | 5.336 | 4.848 | −9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.486.618 kr. i 2021 til 3.770.384 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.487 | 2.862 | 2.995 | 4.149 | 3.770 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.037 | 843 | 1.026 | 782 | 1.300 | +66 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.037 | 843 | 1.026 | 782 | 1.300 | +66 % | |
| Varebeholdninger | 692 | 788 | 910 | 936 | 1.009 | +8 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 401.065 kr. i 2021 til 1.281.377 kr. i 2025 (+219 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 401 | 2.185 | 930 | 309 | 1.281 | +315 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.142 | 10.744 | 9.401 | 8.867 | 9.499 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 9.179 | 11.586 | 10.427 | 9.648 | 10.799 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.721.102 kr. i 2021 til 5.297.691 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.721 | 4.183 | 4.378 | 5.627 | 5.298 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.458.063 kr. i 2021 til 5.457.199 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.458 | 7.403 | 6.049 | 4.021 | 5.457 | +36 % | |
| Passiver i alt | 9.179 | 11.586 | 10.427 | 9.648 | 10.799 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 17 kr. i 2021 til 12 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 19 | 17 | 13 | 12 | −8 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense