Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Marie Bregendahls Vej 24, 4700 Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,4 % | -13,9 % | 23,2 % | 16,9 % | 12,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,8 % | 515,1 % | 10,9 % | 37,3 % | 64,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 11,5 % | -25,3 % | -0,3 % | 16,7 % | 26,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -38 % | 55 % | <999 % | 101,2 % | 49,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,5 % | -25,3 % | -0,3 % | 16,7 % | 26,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,5 % | 125,3 % | 100,3 % | 83,3 % | 73,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,4 % | 0 % | 0 % | 0,6 % | 1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.878 kr. i 2022 til -12.600 kr. i 2026 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -3 | -15 | -7 | -13 | −71 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -11 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -42.886 kr. i 2022 til 116.290 kr. i 2026 (+371 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -43 | -79 | 120 | 120 | 116 | −3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -34.595 kr. i 2022 til 122.982 kr. i 2026 (+455 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -35 | -79 | 142 | 129 | 123 | −5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 724 | 527 | 544 | 528 | 525 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 724 | 527 | 544 | 528 | 525 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.785 kr. i 2022 til 6.955 kr. i 2026 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 0 | 0 | 4 | 7 | +84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 69 | 40 | 67 | 236 | 430 | +83 % | |
| Aktiver i alt | 792 | 567 | 612 | 764 | 955 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 90.967 kr. i 2022 til 250.252 kr. i 2026 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 91 | -143 | -2 | 127 | 250 | +97 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 34.628 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 702 | – | 5 | 35 | +660 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 701.306 kr. i 2022 til 670.554 kr. i 2026 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 701 | 8 | 613 | 632 | 671 | +6 % | |
| Passiver i alt | 792 | 567 | 612 | 764 | 955 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved