Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Arresøvænget 4, 3300 Frederiksværk · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 0,6 % | 2,9 % | 8,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 135,6 % | 189,4 % | 3,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 41,6 % | 43,8 % | 43,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 1,4 % | 6,7 % | 19,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 41,6 % | 43,8 % | 43,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 58,4 % | 56,2 % | 56,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 76,8 % | 22,9 % | 2,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.249.958 kr. i 2021 til 1.388.173 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.250 | 1.680 | 1.996 | 1.933 | 1.388 | −28 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.827.719 kr. i 2021 til 4.170.624 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.828 | 1.923 | 510 | 1.485 | 4.171 | +181 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.678.560 kr. i 2021 til 3.715.228 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.679 | 1.624 | 258 | 1.304 | 3.715 | +185 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.313.959 kr. i 2021 til 2.902.223 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.314 | 1.271 | 206 | 1.022 | 2.902 | +184 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 32.695 | 33.197 | 31.968 | 31.520 | 34.302 | +9 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 32.695 | 33.197 | 31.968 | 31.520 | 34.302 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 934.331 kr. i 2021 til 417.220 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 934 | 773 | 1.311 | 405 | 417 | +3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.032 | 1.372 | 2.313 | 3.351 | 540 | −84 % | |
| Aktiver i alt | 33.727 | 34.569 | 34.282 | 34.871 | 34.843 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.791.206 kr. i 2021 til 15.191.670 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.791 | 14.062 | 14.268 | 15.289 | 15.192 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 16.385.089 kr. i 2021 til 204.380 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.385 | 16.001 | 15.634 | 15.240 | 204 | −99 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.596.918 kr. i 2021 til 16.265.903 kr. i 2025 (+919 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.597 | 1.502 | 1.706 | 1.769 | 16.266 | +820 % | |
| Passiver i alt | 33.727 | 34.569 | 34.282 | 34.871 | 34.843 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksværk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs