Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Halmøvænget 5, 7000 Fredericia · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 37 % | 40,4 % | 50,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,1 % | 99,1 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 37,3 % | 40,8 % | 50,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,1 % | 99,1 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,9 % | 0,9 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.875 kr. i 2022 til -5.156 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -8 | -3 | -4 | -5 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 154.420 kr. i 2021 til -5.156 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | -8 | -3 | -4 | -5 | −16 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 145.832 kr. i 2021 til 744.059 kr. i 2025 (+410 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 146 | 535 | 528 | 578 | 744 | +29 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 145.832 kr. i 2021 til 744.059 kr. i 2025 (+410 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 146 | 535 | 528 | 578 | 744 | +29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 910 | 910 | 910 | 910 | 1.210 | +33 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 910 | 910 | 910 | 910 | 1.210 | +33 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 207.337 kr. i 2022 til 264.946 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 207 | 517 | 521 | 265 | −49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 207 | 517 | 521 | 265 | −49 % | |
| Aktiver i alt | 910 | 1.117 | 1.427 | 1.430 | 1.475 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 583.267 kr. i 2021 til 1.461.144 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 583 | 1.004 | 1.414 | 1.417 | 1.461 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 326.463 kr. i 2021 til 13.532 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 326 | 113 | 13 | 13 | 14 | +2 % | |
| Passiver i alt | 910 | 1.117 | 1.427 | 1.430 | 1.475 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia