Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Asgårdsvej 12, 8700 Horsens · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,4 % | 2,4 % | 15 % | 10,1 % | 10,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 234,1 % | 229,5 % | 157,8 % | 182,9 % | 201,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 67,5 % | 64,7 % | 56,2 % | 60,5 % | 62,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,4 % | 3,8 % | 26,7 % | 16,7 % | 16,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 67,5 % | 64,7 % | 56,2 % | 60,5 % | 62,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 32,5 % | 35,3 % | 43,8 % | 39,5 % | 37,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,4 % | 0,9 % | 14,2 % | 3,2 % | 2,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.800 kr. i 2022 til -5.495 kr. i 2026 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -19 | -16 | -5 | -5 | −13 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 636.822 kr. i 2022 til 1.358.540 kr. i 2026 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 637 | 226 | 1.371 | 886 | 1.359 | +53 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 501.008 kr. i 2022 til 1.054.367 kr. i 2026 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 501 | 126 | 1.193 | 886 | 1.054 | +19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.156 | 979 | 2.454 | 2.433 | 2.439 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.156 | 979 | 2.454 | 2.433 | 2.439 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.150 kr. i 2022 til 109.519 kr. i 2026 (+1681 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 17 | 494 | 110 | 110 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.677 | 4.170 | 5.497 | 6.306 | 7.749 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 4.833 | 5.149 | 7.950 | 8.739 | 10.188 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.262.909 kr. i 2022 til 6.345.019 kr. i 2026 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.263 | 3.332 | 4.466 | 5.291 | 6.345 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.570.516 kr. i 2022 til 3.843.019 kr. i 2026 (+145 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.571 | 1.817 | 3.484 | 3.448 | 3.843 | +11 % | |
| Passiver i alt | 4.833 | 5.149 | 7.950 | 8.739 | 10.188 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens