Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Carit Etlars Vej 17, 8230 Åbyhøj · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,9 % | 20,9 % | 35,1 % | 44 % | 33,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 % | 24,8 % | 21,6 % | 20,1 % | 36,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 93,7 % | 94,2 % | 94,3 % | 95,1 % | 95,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,3 % | 22,2 % | 37,2 % | 46,3 % | 34,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,7 % | 94,2 % | 94,3 % | 95,1 % | 95,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,3 % | 5,8 % | 5,7 % | 4,9 % | 4,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | 24,8 % | 21,6 % | 20,1 % | 36,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1 kr. i 2022 til -1.680 kr. i 2026 (−167900 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -0 | -1 | -2 | -2 | +27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1 kr. i 2022 til -1.680 kr. i 2026 (−167900 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -0 | -1 | -2 | -2 | +27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 15.758 kr. i 2022 til 140.771 kr. i 2026 (+793 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 72 | 123 | 182 | 141 | −23 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 15.758 kr. i 2022 til 140.771 kr. i 2026 (+793 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 72 | 123 | 182 | 141 | −23 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 319 | 341 | 347 | 410 | 417 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 319 | 341 | 347 | 410 | 417 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 32 kr. i 2022 til 7.365 kr. i 2026 (+22916 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 5 | 4 | 4 | 7 | +82 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 5 | 4 | 4 | 7 | +82 % | |
| Aktiver i alt | 319 | 346 | 352 | 414 | 425 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 298.602 kr. i 2022 til 404.614 kr. i 2026 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 299 | 326 | 332 | 394 | 405 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 % | |
| Passiver i alt | 319 | 346 | 352 | 414 | 425 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Åbyhøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus