Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frijsenborgvej 145, 8450 Hammel · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 26,3 % | 16 % | 13,5 % | 10 % | 17,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 301,3 % | 336,9 % | 332,8 % | 322,6 % | 327,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,3 % | 79,7 % | 78,4 % | 76,3 % | 75,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 32,4 % | 20,1 % | 17,2 % | 13,1 % | 22,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,3 % | 79,7 % | 78,4 % | 76,3 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,7 % | 20,3 % | 21,6 % | 23,7 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 297,9 % | 332,7 % | 328,4 % | 318,9 % | 143,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.125 kr. i 2021 til -8.256 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -6 | -6 | -8 | −50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.125 kr. i 2021 til -8.256 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -6 | -6 | -8 | −50 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 492.991 kr. i 2021 til 658.414 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 493 | 350 | 339 | 282 | 658 | +133 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 495.864 kr. i 2021 til 598.377 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 496 | 357 | 345 | 282 | 598 | +112 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 820 | 702 | 716 | 668 | 735 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 820 | 702 | 716 | 668 | 735 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.051.258 kr. i 2021 til 1.197.319 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.051 | 1.506 | 1.812 | 2.140 | 1.197 | −44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.063 | 1.524 | 1.837 | 2.164 | 2.722 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 1.883 | 2.227 | 2.553 | 2.832 | 3.457 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.530.415 kr. i 2021 til 2.624.654 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.530 | 1.774 | 2.001 | 2.161 | 2.625 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 352.868 kr. i 2021 til 832.073 kr. i 2025 (+136 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 353 | 453 | 552 | 671 | 832 | +24 % | |
| Passiver i alt | 1.883 | 2.227 | 2.553 | 2.832 | 3.457 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hammel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov