Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Meteorvej 49, 2730 Herlev · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,3 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 15,6 % | 26,7 % | 13,4 % | 22,4 % | 21,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 255,7 % | 378,5 % | 265,6 % | 249,4 % | 209,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 61,3 % | 73,9 % | 62,6 % | 61 % | 53,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,4 % | 36,2 % | 21,4 % | 36,7 % | 41,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 355.733 kr. | 416.257 kr. | 240.180 kr. | 536.793 kr. | 652.353 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 61,3 % | 73,9 % | 62,6 % | 61 % | 53,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 38,7 % | 26,1 % | 37,4 % | 39 % | 46,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 200,6 % | 294,9 % | 238,4 % | 229,9 % | 195 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.935.465 kr. i 2021 til 2.912.347 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.935 | 2.889 | 2.255 | 2.570 | 2.912 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.579.732 kr. i 2021 til 2.259.994 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.580 | 2.473 | 2.015 | 2.033 | 2.260 | +11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 349.734 kr. i 2021 til 636.857 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 350 | 410 | 234 | 527 | 637 | +21 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 347.592 kr. i 2021 til 632.429 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 348 | 395 | 234 | 528 | 632 | +20 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 264.141 kr. i 2021 til 487.481 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 264 | 306 | 176 | 403 | 487 | +21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 23 | 17 | 11 | 52 | 37 | −30 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 23 | 17 | 11 | 52 | 37 | −30 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.312.769 kr. i 2021 til 2.039.643 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.313 | 880 | 1.170 | 1.610 | 2.040 | +27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.673 | 1.129 | 1.304 | 1.747 | 2.195 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 1.697 | 1.147 | 1.315 | 1.799 | 2.231 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.041.033 kr. i 2021 til 1.184.483 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.041 | 847 | 824 | 1.097 | 1.184 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 654.416 kr. i 2021 til 1.046.121 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 654 | 298 | 491 | 701 | 1.046 | +49 % | |
| Passiver i alt | 1.697 | 1.147 | 1.315 | 1.799 | 2.231 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 6 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 5 | 4 | 3 | 4 | +33 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev