Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Himmelev Skovvej 53A, 4000 Roskilde · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 12,7 % | 11,9 % | 21 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 542,4 % | 10,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 96,7 % | 86,3 % | 88,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 13,1 % | 13,7 % | 23,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 96,7 % | 86,3 % | 88,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 3,3 % | 13,7 % | 11,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,6 % | 0,1 % | 8,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.984.403 kr. i 2022 til -21.256 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.984 | -6 | -6 | -13 | -21 | −59 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -13.356 kr. i 2024 til -21.256 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -13 | -21 | −59 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.654.172 kr. i 2022 til 7.116.307 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.654 | 980 | 2.388 | 2.857 | 7.116 | +149 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 5.210.492 kr. i 2022 til 7.116.307 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.210 | 1.014 | 2.388 | 2.857 | 7.116 | +149 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.066 | 10.053 | 12.447 | 6.201 | 33.547 | +441 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.066 | 10.053 | 12.447 | 6.201 | 33.547 | +441 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.264 kr. i 2022 til 304.491 kr. i 2025 (+4092 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 7 | 10 | 4 | 304 | +6680 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.527 | 6.527 | 6.422 | 17.902 | 378 | −98 % | |
| Aktiver i alt | 15.593 | 16.579 | 18.869 | 24.103 | 33.925 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 15.051.829 kr. i 2022 til 30.163.219 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.052 | 15.857 | 18.246 | 20.803 | 30.163 | +45 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 414.568 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 415 | 393 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 126.888 kr. i 2022 til 3.762.264 kr. i 2025 (+2865 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 127 | 329 | 624 | 3.300 | 3.762 | +14 % | |
| Passiver i alt | 15.593 | 16.579 | 18.869 | 24.103 | 33.925 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde