Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Teknikvej 27, 5260 Odense S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 22 % | 11,5 % | 9,4 % | -39,9 % | 7,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 70,5 % | 78,8 % | 62,1 % | 66,5 % | 70,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 94,5 % | 92,4 % | 95,7 % | 92,4 % | 90,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,2 % | 12,4 % | 9,8 % | -43,2 % | 8,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,5 % | 92,4 % | 95,7 % | 92,4 % | 90,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,5 % | 7,6 % | 4,3 % | 7,6 % | 9,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 0 % | 0,4 % | 0,3 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.400 kr. i 2021 til -8.750 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -6 | -8 | -9 | −17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.500 kr. i 2022 til -8.750 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -5 | -6 | -8 | -9 | −17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 962.017 kr. i 2021 til 352.869 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 962 | 587 | 514 | -1.584 | 353 | +122 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 963.381 kr. i 2021 til 353.454 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 963 | 588 | 516 | -1.584 | 353 | +122 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.217 | 4.815 | 5.338 | 3.766 | 4.147 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.217 | 4.815 | 5.338 | 3.766 | 4.147 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 257 kr. i 2021 til 1.226 kr. i 2025 (+377 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 172 | 308 | 148 | 201 | 310 | +54 % | |
| Aktiver i alt | 4.388 | 5.123 | 5.486 | 3.967 | 4.458 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.144.706 kr. i 2021 til 4.017.730 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.145 | 4.733 | 5.248 | 3.664 | 4.018 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 243.498 kr. i 2021 til 439.950 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 243 | 391 | 238 | 302 | 440 | +45 % | |
| Passiver i alt | 4.388 | 5.123 | 5.486 | 3.967 | 4.458 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense