Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tårsvej 56, 9870 Sindal · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,8 % | 18,3 % | 30,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 333,3 % | 489,3 % | 423,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 17,2 % | 34,8 % | 60 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 80,4 % | 52,7 % | 50,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 17,2 % | 34,8 % | 60 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 82,8 % | 65,2 % | 40 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 333,3 % | 489,3 % | 423,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 185.574 kr. i 2023 til 458.044 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 186 | 248 | 458 | +85 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 164.440 kr. i 2023 til 438.481 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 164 | 228 | 438 | +92 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 164.440 kr. i 2023 til 438.481 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 164 | 228 | 438 | +92 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.148 | 1.205 | 1.414 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.148 | 1.205 | 1.414 | +17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 40.000 kr. i 2023 til 38.142 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 39 | 38 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 40 | 39 | 38 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 1.188 | 1.244 | 1.452 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 204.440 kr. i 2023 til 870.987 kr. i 2025 (+326 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 433 | 871 | +101 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 971.134 kr. i 2023 til 572.152 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 971 | 804 | 572 | −29 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.000 kr. i 2023 til 9.000 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 8 | 9 | +13 % | |
| Passiver i alt | 1.188 | 1.244 | 1.452 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sindal — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring