Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Enighedsvej 40A, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,5 % | -21,3 % | 6,5 % | 13,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 14,3 % | 8 % | 40,8 % | 108,8 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 33,3 % | 11,4 % | 13 % | 60,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 31,6 % | -187,5 % | 50,1 % | 21,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 33,3 % | 11,4 % | 13 % | 60,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 66,7 % | 88,6 % | 87 % | 39,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,1 % | 0,1 % | 0,5 % | 105,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 543.320 kr. i 2021 til 212.460 kr. i 2024 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 543 | -1.237 | 564 | 212 | −62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 543.320 kr. i 2021 til 212.460 kr. i 2024 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 543 | -1.237 | 564 | 212 | −62 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 543.114 kr. i 2021 til 213.305 kr. i 2024 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 543 | -1.237 | 564 | 213 | −62 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 652.190 kr. i 2021 til 308.332 kr. i 2024 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 652 | -1.270 | 562 | 308 | −45 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.756 | 5.675 | 6.146 | 1.348 | −78 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.756 | 5.675 | 6.146 | 1.348 | −78 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 97.600 kr. i 2021 til 984.266 kr. i 2024 (+908 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 98 | 4 | 32 | 984 | +3009 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 445 | 290 | 2.500 | 1.014 | −59 % | |
| Aktiver i alt | 6.201 | 5.965 | 8.646 | 2.362 | −73 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.061.985 kr. i 2021 til 1.429.828 kr. i 2024 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.062 | 677 | 1.121 | 1.430 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.114.710 kr. i 2021 til 931.997 kr. i 2024 (−70 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.115 | 3.634 | 6.121 | 932 | −85 % | |
| Passiver i alt | 6.201 | 5.965 | 8.646 | 2.362 | −73 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte