Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej 42, 4683 Rønnede · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 1 | 1,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | -0,6 % | -3,9 % | 26,7 % | 21,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 117,6 % | 110,2 % | 110,2 % | 162,6 % | 177,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 11,8 % | 11,5 % | 8,5 % | 37,7 % | 43 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,9 % | -5 % | -46,4 % | 70,8 % | 50,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 968.487 kr. | 547.355 kr. | 205.824 kr. | 3.756.111 kr. | 5.435.101 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,8 % | 11,5 % | 8,5 % | 37,7 % | 43 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,2 % | 88,5 % | 91,5 % | 62,3 % | 57 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 0,2 % | 0,6 % | 3,7 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 9.013.071 kr. i 2021 til 18.889.546 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.013 | 10.454 | 11.195 | 17.429 | 18.890 | +8 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 8.044.584 kr. i 2021 til 13.454.445 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.045 | 9.906 | 10.990 | 13.673 | 13.454 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 714.535 kr. i 2021 til 4.744.185 kr. i 2025 (+564 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 715 | 175 | -143 | 3.365 | 4.744 | +41 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 504.797 kr. i 2021 til 4.769.173 kr. i 2025 (+845 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 505 | -84 | -577 | 3.365 | 4.769 | +42 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 391.923 kr. i 2021 til 3.705.622 kr. i 2025 (+845 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 392 | -78 | -495 | 2.586 | 3.706 | +43 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 928 | 1.318 | 529 | 1.698 | 2.201 | +30 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 928 | 1.318 | 529 | 1.698 | 2.201 | +30 % | |
| Varebeholdninger | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.386 kr. i 2021 til 22.335 kr. i 2025 (+250 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 18 | 62 | 184 | 22 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.953 | 12.311 | 12.033 | 8.002 | 14.915 | +86 % | |
| Aktiver i alt | 13.882 | 13.629 | 12.562 | 9.700 | 17.116 | +76 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.640.150 kr. i 2021 til 7.359.293 kr. i 2025 (+349 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.640 | 1.562 | 1.067 | 3.654 | 7.359 | +101 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.226.845 kr. i 2021 til 129.202 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.227 | 897 | 579 | 687 | 129 | −81 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.014.701 kr. i 2021 til 8.411.110 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.015 | 11.170 | 10.915 | 4.920 | 8.411 | +71 % | |
| Passiver i alt | 13.882 | 13.629 | 12.562 | 9.700 | 17.116 | +76 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 20 kr. i 2021 til 26 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 23 | 25 | 28 | 26 | −7 % | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønnede — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.