God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Torvegade 2, 7000 Fredericia · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,9 | 1,4 | 1,2 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 45,7 % | 46,3 % | 20,8 % | 19 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 24,6 % | 86 % | 83,6 % | 128,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | 47,9 % | 2,5 % | 3,8 % | 21,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 95,4 % | >999 % | 544,1 % | 89,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.176.252 kr. | 1.053.147 kr. | 399.342 kr. | 485.809 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,9 % | 2,5 % | 3,8 % | 21,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,1 % | 97,5 % | 96,2 % | 78,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,6 % | 24,7 % | 31,3 % | 48 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.391.006 kr. i 2021 til 2.341.669 kr. i 2024 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.391 | 3.536 | 2.312 | 2.342 | +1 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.267.547 kr. i 2021 til 1.855.860 kr. i 2024 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.268 | 2.483 | 1.913 | 1.856 | −3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.078.704 kr. i 2021 til 443.296 kr. i 2024 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.079 | 978 | 343 | 443 | +29 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.071.605 kr. i 2021 til 419.715 kr. i 2024 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.072 | 972 | 295 | 420 | +42 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 835.853 kr. i 2021 til 327.378 kr. i 2024 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 836 | 755 | 218 | 327 | +50 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 198 | 227 | 170 | 128 | −25 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.395 | 35 | 35 | 35 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.594 | 262 | 205 | 162 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 234.643 kr. i 2021 til 584.096 kr. i 2024 (+149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 392 | 316 | 584 | +85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 235 | 1.366 | 843 | 1.563 | +85 % | |
| Aktiver i alt | 1.828 | 1.628 | 1.048 | 1.725 | +65 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 875.853 kr. i 2021 til 367.379 kr. i 2024 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 876 | 40 | 40 | 367 | +818 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 140 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 952.638 kr. i 2021 til 1.217.927 kr. i 2024 (+28 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 953 | 1.588 | 1.008 | 1.218 | +21 % | |
| Passiver i alt | 1.828 | 1.628 | 1.048 | 1.725 | +65 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 6 kr. i 2021 til 11 kr. i 2024 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 7 | 5 | 11 | +120 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia