Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vallensbæk Stationstorv 84, 2665 Vallensbæk Strand · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -40,2 % | 20,3 % | 15,2 % | 31,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 35,4 % | 9,8 % | 35,8 % | 37,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -37,1 % | -27 % | -7 % | 25 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 108,4 % | -75,4 % | -217,9 % | 125,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 318.926 kr. | 297.048 kr. | 681.855 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -37,1 % | -27 % | -7 % | 25 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 137,1 % | 127 % | 107 % | 75 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,4 % | 9,8 % | 35,8 % | 37,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.756 kr. i 2022 til 4.814.345 kr. i 2025 (+19547 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | 2.589 | 4.034 | 4.814 | +19 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 490.149 kr. i 2022 til 4.132.490 kr. i 2025 (+743 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 490 | 2.270 | 3.737 | 4.132 | +11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -514.905 kr. i 2022 til 497.631 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -515 | 208 | 186 | 498 | +168 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -515.047 kr. i 2022 til 497.631 kr. i 2025 (+197 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -515 | 204 | 186 | 498 | +168 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -515.047 kr. i 2022 til 415.701 kr. i 2025 (+181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -515 | 204 | 186 | 416 | +124 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 741 | 630 | 606 | 787 | +30 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 311 | 311 | 311 | 311 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.052 | 941 | 917 | 1.098 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 229.152 kr. i 2022 til 222.479 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 229 | 64 | 302 | 222 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 229 | 64 | 302 | 222 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 1.281 | 1.005 | 1.219 | 1.320 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -475.047 kr. i 2022 til 330.477 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -475 | -271 | -85 | 330 | +488 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.109.408 kr. i 2022 til 390.668 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.109 | 622 | 460 | 391 | −15 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 646.730 kr. i 2022 til 599.086 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 647 | 654 | 844 | 599 | −29 % | |
| Passiver i alt | 1.281 | 1.005 | 1.219 | 1.320 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 7 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 8 | 10 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk