Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dalum Møllervej 2, 5250 Odense SV · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,6 % | -0,6 % | -0,3 % | -0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 580 % | 525,7 % | 483,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,5 % | 99,4 % | 99,3 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,7 % | -0,6 % | -0,3 % | -0,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,5 % | 99,4 % | 99,3 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,5 % | 0,6 % | 0,7 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 300 % | 454,7 % | 441,7 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-09-30). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 183 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Ændring2025 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -17.060 kr. i 2022 til -16.170 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -31 | -17 | -16 | -16 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.882.767 kr. i 2022 til -15.668 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.883 | 337 | -9 | -14 | -16 | −13 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.753.057 kr. i 2022 til -15.668 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.753 | 321 | -12 | -6 | -16 | −162 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.865 | 1.865 | 1.865 | 1.865 | 1.865 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.865 | 1.865 | 1.865 | 1.865 | 1.865 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 400.094 kr. i 2022 til 44.165 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 400 | 217 | 38 | 58 | 44 | −23 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.668 | 485 | 73 | 67 | 48 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 12.533 | 2.349 | 1.937 | 1.932 | 1.913 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 12.516.321 kr. i 2022 til 1.903.149 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.516 | 2.337 | 1.925 | 1.919 | 1.903 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.509 kr. i 2022 til 10.000 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 13 | 13 | 13 | 10 | −21 % | |
| Passiver i alt | 12.533 | 2.349 | 1.937 | 1.932 | 1.913 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense