Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Borggyden 4, 8930 Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -10,6 | -7,2 | -8,3 | -11,8 | -19,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,4 % | -7,4 % | 4,6 % | 4,7 % | 6,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 261,5 % | 275,1 % | 171,2 % | 158,8 % | 127,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 69,2 % | 71,3 % | 65,3 % | 62,5 % | 55,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,7 % | -10,4 % | 7,1 % | 7,6 % | 10,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -102.009 kr. | -106.958 kr. | -93.062 kr. | -113.131 kr. | -183.992 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,2 % | 71,3 % | 65,3 % | 62,5 % | 55,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,8 % | 28,7 % | 34,7 % | 37,5 % | 44,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,9 % | 10,4 % | 2 % | 8,8 % | 2,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -102.009 kr. i 2021 til -183.992 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -102 | -107 | -93 | -113 | -184 | −63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -111.605 kr. i 2021 til -193.588 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -112 | -122 | -104 | -123 | -194 | −58 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.321.793 kr. i 2021 til 3.034.021 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.322 | -4.413 | 2.917 | 2.798 | 3.034 | +8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.148.469 kr. i 2021 til 2.922.742 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.148 | -3.604 | 2.257 | 2.202 | 2.923 | +33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 940 | 930 | 921 | 911 | 902 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.922 | 9.224 | 18.885 | 17.860 | 20.170 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.862 | 10.155 | 19.806 | 18.771 | 21.071 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.022.132 kr. i 2021 til 614.450 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.022 | 1.455 | 332 | 1.531 | 614 | −60 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 45.003 | 38.334 | 28.875 | 27.651 | 27.132 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 55.866 | 48.489 | 48.680 | 46.422 | 48.204 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 38.658.051 kr. i 2021 til 26.936.654 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 38.658 | 34.554 | 31.812 | 29.014 | 26.937 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 17.207.568 kr. i 2021 til 21.267.319 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.208 | 13.935 | 16.869 | 17.408 | 21.267 | +22 % | |
| Passiver i alt | 55.866 | 48.489 | 48.680 | 46.422 | 48.204 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers