Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Formervej 2, 6800 Varde · Planlægning og design af reklamekampagner
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11 % | 3,9 % | -22,2 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 302,5 % | 308,1 % | 316,4 % | 203,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,9 % | 67,5 % | 68,4 % | 50,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,5 % | 5,8 % | -32,4 % | 6,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,9 % | 67,5 % | 68,4 % | 50,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,1 % | 32,5 % | 31,6 % | 49,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 300,4 % | 307,3 % | 315,5 % | 199 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 258.787 kr. i 2021 til 112.586 kr. i 2024 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 259 | 225 | 36 | 113 | +216 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 163.964 kr. i 2021 til 80.000 kr. i 2024 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 164 | 186 | 179 | 80 | −55 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 94.823 kr. i 2021 til 32.586 kr. i 2024 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 95 | 39 | -143 | 33 | +123 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 90.843 kr. i 2021 til 32.622 kr. i 2024 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 34 | -143 | 33 | +123 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 90.857 kr. i 2021 til 32.622 kr. i 2024 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 34 | -143 | 33 | +123 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 818.695 kr. i 2021 til 916.968 kr. i 2024 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 819 | 865 | 645 | 917 | +42 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 824 | 868 | 647 | 936 | +45 % | |
| Aktiver i alt | 824 | 868 | 647 | 936 | +45 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 551.925 kr. i 2021 til 475.254 kr. i 2024 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 552 | 586 | 443 | 475 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 272.504 kr. i 2021 til 460.781 kr. i 2024 (+69 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 273 | 282 | 205 | 461 | +125 % | |
| Passiver i alt | 824 | 868 | 647 | 936 | +45 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
15 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.