Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gothersgade 11, 1123 København K · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6,8 % | -10 % | -117 % | 51 % | 45 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 690,8 % | >999 % | 448,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 94,5 % | 85,5 % | 91 % | 77,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -6,8 % | -10,6 % | -136,8 % | 56,1 % | 57,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 94,5 % | 85,5 % | 91 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 5,5 % | 14,5 % | 9 % | 22,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 690,8 % | >999 % | 448,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.245 kr. i 2022 til 68.653 kr. i 2026 (+1199 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -29 | 257 | 122 | 69 | −44 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 387 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -28.745 kr. i 2023 til 68.653 kr. i 2026 (+339 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -29 | -130 | 122 | 69 | −44 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -21.144 kr. i 2022 til 68.653 kr. i 2026 (+425 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -29 | -131 | 122 | 69 | −44 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -21.144 kr. i 2022 til 68.653 kr. i 2026 (+425 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -30 | -131 | 122 | 69 | −44 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 311.338 kr. i 2022 til 152.688 kr. i 2026 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 311 | 298 | 112 | 235 | 153 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 311 | 298 | 112 | 239 | 153 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 311 | 298 | 112 | 239 | 153 | −36 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 311.339 kr. i 2022 til 118.653 kr. i 2026 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 311 | 282 | 96 | 218 | 119 | −46 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 34.035 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 16 | 16 | 22 | 34 | +58 % | |
| Passiver i alt | 311 | 298 | 112 | 239 | 153 | −36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København