Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Barkholtvej 7, 9881 Bindslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,6 % | 17,5 % | 21,4 % | 19,8 % | 16 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 194,8 % | 283,8 % | 273,3 % | 263,4 % | 252,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93 % | 94 % | 93,4 % | 93,1 % | 92,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,8 % | 18,7 % | 22,9 % | 21,2 % | 17,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93 % | 94 % | 93,4 % | 93,1 % | 92,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7 % | 6 % | 6,6 % | 6,9 % | 7,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 125,9 % | 118,6 % | 2,1 % | 1,3 % | 15,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.753 kr. i 2021 til -7.500 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -4 | -7 | -8 | -8 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 605.966 kr. i 2021 til 1.339.434 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 606 | 781 | 1.208 | 1.394 | 1.339 | −4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 605.966 kr. i 2021 til 1.333.582 kr. i 2025 (+120 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 606 | 781 | 1.208 | 1.390 | 1.334 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.161 | 3.696 | 4.632 | 5.754 | 6.817 | +18 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.161 | 3.696 | 4.632 | 5.754 | 6.817 | +18 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 321.401 kr. i 2021 til 94.379 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 321 | 315 | 8 | 6 | 94 | +1365 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 497 | 753 | 1.012 | 1.269 | 1.527 | +20 % | |
| Aktiver i alt | 3.658 | 4.449 | 5.644 | 7.024 | 8.344 | +19 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.402.893 kr. i 2021 til 7.740.273 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.403 | 4.184 | 5.274 | 6.542 | 7.740 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 255.332 kr. i 2021 til 604.002 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 255 | 266 | 370 | 482 | 604 | +25 % | |
| Passiver i alt | 3.658 | 4.449 | 5.644 | 7.024 | 8.344 | +19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bindslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring