God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sundvej 60B, 8832 Skals · Avl af andre dyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -6,9 | -9,6 | -14,7 | -8,2 | -6,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,8 % | -21,5 % | -1,2 % | 6,3 % | -2,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,5 % | 98,5 % | 98,2 % | 97,8 % | 97,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8 % | -21,8 % | -1,2 % | 6,4 % | -2,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -37.553 kr. | -42.392 kr. | -64.877 kr. | -36.212 kr. | -27.280 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,5 % | 98,5 % | 98,2 % | 97,8 % | 97,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,5 % | 1,5 % | 1,8 % | 2,2 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 579,8 % | 500 % | 146,9 % | 331,7 % | 389,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -37.553 kr. i 2021 til -27.280 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -38 | -42 | -65 | -36 | -27 | +25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -42.967 kr. i 2021 til -31.694 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -43 | -47 | -69 | -41 | -32 | +22 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 146.594 kr. i 2021 til -19.053 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | -198 | -10 | 57 | -19 | −134 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 114.307 kr. i 2021 til -18.518 kr. i 2025 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 114 | -237 | -11 | 57 | -19 | −133 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 207 | 203 | 199 | 194 | 190 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 207 | 203 | 199 | 194 | 190 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 55.082 kr. i 2021 til 36.978 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 48 | 14 | 41 | 37 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.250 | 898 | 774 | 716 | 564 | −21 % | |
| Aktiver i alt | 1.457 | 1.101 | 973 | 910 | 754 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.435.894 kr. i 2021 til 736.736 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.436 | 1.085 | 955 | 890 | 737 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 11.733 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 10 | 10 | 10 | 12 | 10 | −22 % | |
| Passiver i alt | 1.457 | 1.101 | 973 | 910 | 754 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg