Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Alexandrasvej 9, 4200 Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,6 % | 26,6 % | 2,5 % | 14,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 97,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 97,5 % | 99,7 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,6 % | 27,3 % | 2,6 % | 14,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 97,5 % | 99,7 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 2,5 % | 0,3 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 22,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.875 kr. i 2022 til -8.201 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -7 | -8 | −26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 583.704 kr. i 2022 til 1.080.963 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 584 | 1.740 | 163 | 1.081 | +563 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 585.217 kr. i 2022 til 1.084.307 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 585 | 1.742 | 163 | 1.084 | +565 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 7.302 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 7.302 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.417 kr. i 2024 til 11.643 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 9 | 12 | +24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | 51 | – | |
| Aktiver i alt | 4.639 | 6.537 | 6.401 | 7.353 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.632.366 kr. i 2022 til 7.300.397 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.632 | 6.374 | 6.385 | 7.300 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | 52 | – | |
| Passiver i alt | 4.639 | 6.537 | 6.401 | 7.353 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse