Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Signesvej 3A, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,2 % | -0,8 % | -1,4 % | 73,2 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 263,7 % | 152 % | 132,4 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 84,1 % | 63,3 % | 53,3 % | 96,9 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,2 % | -1,2 % | -2,6 % | 75,5 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,1 % | 63,3 % | 53,3 % | 96,9 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,9 % | 36,7 % | 46,7 % | 3,1 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 28,8 % | 15,6 % | 2,4 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.696 kr. i 2021 til -82.500 kr. i 2025 (−671 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -6 | -6 | -7 | -83 | −1111 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.696 kr. i 2021 til -82.500 kr. i 2025 (−671 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -6 | -6 | -7 | -83 | −1111 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -11.902 kr. i 2021 til 419.429 kr. i 2025 (+3624 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -60 | -122 | 11.298 | 419 | −96 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -9.284 kr. i 2021 til 399.559 kr. i 2025 (+4404 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -47 | -95 | 11.298 | 400 | −96 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.620 | 2.620 | 2.620 | 5.915 | 11.365 | +92 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.620 | 2.620 | 2.620 | 5.915 | 11.365 | +92 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 207.220 kr. i 2021 til 4.003.054 kr. i 2025 (+1832 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 207 | 340 | 77 | 5.589 | 4.003 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.900 | 3.312 | 4.239 | 9.522 | 4.012 | −58 % | |
| Aktiver i alt | 4.520 | 5.932 | 6.859 | 15.437 | 15.378 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.799.658 kr. i 2021 til 15.330.429 kr. i 2025 (+303 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.800 | 3.753 | 3.658 | 14.956 | 15.330 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 720.656 kr. i 2021 til 47.319 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 721 | 2.179 | 3.201 | 481 | 47 | −90 % | |
| Passiver i alt | 4.520 | 5.932 | 6.859 | 15.437 | 15.378 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte