Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sudkærvej 9, 8752 Østbirk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,5 % | 10,2 % | -9,1 % | -21,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 69,7 % | 0 % | — | 0,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,6 % | 99,9 % | 99,4 % | -132,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,5 % | 10,2 % | -9,2 % | 16,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,6 % | 99,9 % | 99,4 % | -132,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,4 % | 0,1 % | 0,6 % | 232,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | 0,9 % | 0,5 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.844 kr. i 2021 til -5.212 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -4 | -127 | -5 | +96 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -4 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.058.896 kr. i 2021 til -17.400 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.059 | 999 | 3.259 | -2.681 | -17 | +99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 13.059.617 kr. i 2021 til -17.400 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.060 | 999 | 3.259 | -2.681 | -17 | +99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 27.597 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 27.597 | 28.599 | 31.862 | – | 80 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 888 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 86 | 85 | 0 | – | 1 | – | |
| Aktiver i alt | 27.683 | 28.684 | 31.862 | 29.312 | 81 | −100 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 27.563.893 kr. i 2021 til -107.187 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27.564 | 28.562 | 31.821 | 29.140 | -107 | −100 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 119.066 kr. i 2021 til 188.075 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 122 | 41 | 171 | 188 | +10 % | |
| Passiver i alt | 27.683 | 28.684 | 31.862 | 29.312 | 81 | −100 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Østbirk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens