Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Krystalgade 7, 1172 København K · Grafisk design og visuel kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 11,5 % | 3,7 % | 0,5 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 187 % | 261,7 % | 224 % | 211,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 49 % | 64,1 % | 57,9 % | 55,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 23,4 % | 5,8 % | 0,9 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 164.696 kr. | 44.658 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 49 % | 64,1 % | 57,9 % | 55,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 51 % | 35,9 % | 42,1 % | 44,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 154,9 % | 134,6 % | 128,3 % | 78,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.214.982 kr. i 2021 til 1.055.425 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.215 | 1.497 | 1.280 | 1.047 | 1.055 | +1 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.117.334 kr. i 2021 til 1.011.103 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.117 | 1.332 | 1.235 | 1.028 | 1.011 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 91.480 kr. i 2021 til 44.322 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 161 | 45 | 19 | 44 | +135 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 90.532 kr. i 2021 til 42.582 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 159 | 47 | 21 | 43 | +101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 70.466 kr. i 2021 til 21.000 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 70 | 118 | 31 | 5 | 21 | +331 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 41 | 48 | 50 | 53 | 55 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 45 | 48 | 50 | 53 | 55 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 334.574 kr. i 2021 til 356.971 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 335 | 817 | 406 | 507 | 357 | −30 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 627 | 986 | 789 | 886 | 965 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 672 | 1.034 | 840 | 938 | 1.020 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 388.186 kr. i 2021 til 563.856 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 388 | 507 | 538 | 543 | 564 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 283.040 kr. i 2021 til 455.761 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 283 | 527 | 302 | 395 | 456 | +15 % | |
| Passiver i alt | 672 | 1.034 | 840 | 938 | 1.020 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | – | – | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København