Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dalgasgade 21, 7400 Herning · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -10,5 % | 8,2 % | 7,4 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 601,1 % | 735 % | 909,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 93,8 % | 95,2 % | 96,4 % | 97,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -11,2 % | 8,6 % | 7,7 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 93,8 % | 95,2 % | 96,4 % | 97,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6,2 % | 4,8 % | 3,6 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 80 % | 16,7 % | 1 % | 12,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -286.388 kr. i 2021 til -170.905 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -286 | -136 | -120 | -3.199 | -171 | +95 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 453 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -286.841 kr. i 2021 til -10.282.905 kr. i 2025 (−3485 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -287 | -136 | -120 | -3.199 | -10.283 | −221 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 281.224.737 kr. i 2021 til 36.817.156 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 281.225 | -181.789 | 151.836 | 147.106 | 36.817 | −75 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 282.325.231 kr. i 2021 til 33.836.664 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 282.325 | -173.255 | 146.213 | 141.125 | 33.837 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.618.458 | 1.035.463 | 1.156.338 | 1.279.361 | 1.312.802 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.618.458 | 1.035.463 | 1.156.338 | 1.279.361 | 1.312.802 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.009.876 kr. i 2021 til 5.171.725 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.010 | 81.987 | 14.183 | 673 | 5.172 | +669 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 585.067 | 616.225 | 623.937 | 625.964 | 598.741 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 2.203.525 | 1.651.688 | 1.780.276 | 1.905.324 | 1.911.544 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.722.431.843 kr. i 2021 til 1.870.350.994 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.722.432 | 1.549.177 | 1.695.389 | 1.836.514 | 1.870.351 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 481.093.047 kr. i 2021 til 41.192.692 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 481.093 | 102.511 | 84.887 | 68.810 | 41.193 | −40 % | |
| Passiver i alt | 2.203.525 | 1.651.688 | 1.780.276 | 1.905.324 | 1.911.544 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning