Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tranevej 12, 8700 Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3 % | 9 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 715,8 % | 760,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 89,2 % | 89,4 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,4 % | 10,1 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 89,2 % | 89,4 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 10,8 % | 10,6 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 215,8 % | 64,4 % | 335,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 708.337 kr. i 2021 til -12.096 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 708 | -11 | -11 | -18 | -12 | +32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 708.337 kr. i 2021 til -12.096 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 708 | – | – | – | -12 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 820.346 kr. i 2021 til 194.189 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 820 | 168 | 110 | 383 | 194 | −49 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 729.406 kr. i 2021 til 168.055 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 729 | 201 | 105 | 339 | 168 | −50 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.073 | 993 | 786 | 721 | 375 | −48 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.073 | 993 | 786 | 721 | 375 | −48 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.381.424 kr. i 2021 til 204.420 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.381 | 642 | 807 | 258 | 204 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.763 | 2.522 | 2.676 | 3.046 | 3.153 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 4.837 | 3.515 | 3.462 | 3.767 | 3.528 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.898.800 kr. i 2021 til 3.467.504 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.899 | 3.042 | 3.088 | 3.367 | 3.468 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 1.274.824 kr. i 2022. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 1.275 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.937.720 kr. i 2021 til 60.949 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.938 | 472 | 374 | 401 | 61 | −85 % | |
| Passiver i alt | 4.837 | 3.515 | 3.462 | 3.767 | 3.528 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens