Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hammervej 40, 4700 Næstved · Anden undervisning i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 11,3 % | 21,7 % | 0,6 % | -28,5 % | 12,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 722,3 % | 620,6 % | >999 % | >999 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 86,2 % | 83,9 % | 92 % | 64 % | 57,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,1 % | 25,9 % | 0,6 % | -44,5 % | 21,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | 14.374 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,2 % | 83,9 % | 92 % | 64 % | 57,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,8 % | 16,1 % | 8 % | 36 % | 42,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 648,9 % | 475,3 % | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 183.708 kr. i 2021 til 149.464 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 184 | 213 | 243 | -24 | 149 | +724 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 167.935 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 168 | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 15.773 kr. i 2021 til 14.374 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 38 | 8 | -24 | 14 | +160 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 14.167 kr. i 2021 til 10.885 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 36 | 1 | -34 | 11 | +132 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 10.697 kr. i 2021 til 10.885 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 28 | 1 | -34 | 11 | +132 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 62 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 26 | 26 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 26 | 87 | +242 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 84.896 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 85 | 100 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 95 | 131 | 120 | 94 | 1 | −99 % | |
| Aktiver i alt | 95 | 131 | 120 | 120 | 88 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 81.428 kr. i 2021 til 50.885 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 81 | 110 | 111 | 77 | 51 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 38.330 kr. i 2024 til 37.021 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 38 | 37 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 13.084 kr. i 2021 til 4.701 kr. i 2024 (−64 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 21 | 10 | 5 | – | – | |
| Passiver i alt | 95 | 131 | 120 | 120 | 88 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 2 | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved