Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Roskildevej 409, 2605 Brøndby · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | -185,9 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -266,5 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 9,9 | 9,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -22,2 % | 27,4 % | 0,7 % | -13,1 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 313,8 % | 490 % | 272,4 % | 25,9 % | 57,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 68,1 % | 79,6 % | 63,3 % | 23,7 % | 26,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -32,6 % | 34,4 % | 1,1 % | -55,1 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 51.747 kr. | 101.596 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 68,1 % | 79,6 % | 63,3 % | 23,7 % | 26,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 31,9 % | 20,4 % | 36,7 % | 76,3 % | 73,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 52,7 % | 184,9 % | 126,3 % | 25,9 % | 57,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 164 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -304.599 kr. i 2021 til 911.183 kr. i 2025 (+399 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -305 | 297 | 774 | 974 | 911 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -436.530 kr. i 2021 til 2.846 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -437 | -189 | 2 | -47 | 3 | +106 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -28.010 kr. i 2021 til 2.846 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | 59 | 2 | -48 | 3 | +106 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -28.010 kr. i 2021 til 2.220 kr. i 2025 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | 46 | 2 | -48 | 2 | +105 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 296 | 198 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 296 | 198 | −33 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 21.209 kr. i 2021 til 144.038 kr. i 2025 (+579 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | 64 | 99 | 73 | 144 | +97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 126 | 169 | 214 | 73 | 144 | +97 % | |
| Aktiver i alt | 126 | 169 | 214 | 369 | 342 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 85.989 kr. i 2021 til 89.727 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 134 | 136 | 88 | 90 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 40.220 kr. i 2021 til 251.811 kr. i 2025 (+526 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 40 | 34 | 79 | 282 | 252 | −11 % | |
| Passiver i alt | 126 | 169 | 214 | 369 | 342 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby