Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kronhjorten 151, 9530 Støvring · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | 95 % | 93,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | 2,2 % | 11,1 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,6 % | -7,3 % | -2,8 % | 21,7 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 159 % | 150,6 % | 111,8 % | 161,2 % | 94,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 37,1 % | 33,6 % | 10,6 % | 31,8 % | -6,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 44,6 % | -21,8 % | -26,7 % | 68 % | -55,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 32.251 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 37,1 % | 33,6 % | 10,6 % | 31,8 % | -6,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 62,9 % | 66,4 % | 89,4 % | 68,2 % | 106,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 52,9 % | 63 % | 61,2 % | 100,1 % | 54,4 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 1.103.817 kr. i 2023 til 1.153.780 kr. i 2024 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 1.104 | 1.154 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 731.115 kr. i 2021 til 1.217.425 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 731 | 1.043 | 1.049 | 1.080 | 1.217 | +13 % | |
| Personaleomkostninger | 609 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 32.251 kr. i 2021 til 11.500 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | -3 | 25 | 128 | 12 | −91 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 32.251 kr. i 2021 til 11.500 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | -4 | -7 | 110 | 12 | −90 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 32.251 kr. i 2021 til 11.500 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | -13 | -8 | 86 | 12 | −87 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 64.681 kr. i 2021 til 195.485 kr. i 2025 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 74 | 146 | 246 | 195 | −21 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 195 | 177 | 267 | 396 | 338 | −15 % | |
| Aktiver i alt | 195 | 177 | 267 | 396 | 338 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 72.251 kr. i 2021 til -20.842 kr. i 2025 (−129 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 72 | 59 | 28 | 126 | -21 | −117 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 24.298 kr. i 2024. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | – | 24 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 122.374 kr. i 2021 til 359.198 kr. i 2025 (+194 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 122 | 117 | 239 | 246 | 359 | +46 % | |
| Passiver i alt | 195 | 177 | 267 | 396 | 338 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild