Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Almuevej 36, 8660 Skanderborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 2,8 % | 9,9 % | 13,4 % | 7,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 465 % | 479,1 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,5 % | 80,4 % | 81,3 % | 92,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3 % | 12,3 % | 16,5 % | 8,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,5 % | 80,4 % | 81,3 % | 92,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,5 % | 19,6 % | 18,7 % | 7,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 338,8 % | 157,1 % | 158,6 % | 22,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -27.500 kr. i 2021 til -5.810 kr. i 2025 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | -38 | -4 | -5 | -6 | −22 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 227.938 kr. i 2021 til 428.586 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 228 | 128 | 515 | 798 | 429 | −46 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 237.680 kr. i 2021 til 394.405 kr. i 2025 (+66 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 238 | 108 | 485 | 728 | 394 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 291 | 141 | 445 | 560 | 151 | −73 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 291 | 141 | 445 | 560 | 151 | −73 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.441.328 kr. i 2021 til 87.400 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.441 | 1.116 | 1.503 | 1.617 | 87 | −95 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.933 | 3.758 | 4.449 | 4.884 | 4.915 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 4.224 | 3.899 | 4.893 | 5.445 | 5.066 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.575.678 kr. i 2021 til 4.684.605 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.576 | 3.569 | 3.937 | 4.425 | 4.685 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 648.491 kr. i 2021 til 380.995 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 648 | 330 | 957 | 1.019 | 381 | −63 % | |
| Passiver i alt | 4.224 | 3.899 | 4.893 | 5.445 | 5.066 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skanderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg