Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gassehaven 13, 2840 Holte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -7,6 % | -6,4 % | 21,9 % | -2,5 % | 25,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 97,6 % | 99,9 % | 94,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,6 % | -6,4 % | 22,4 % | -2,5 % | 26,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 97,6 % | 99,9 % | 94,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 2,4 % | 0,1 % | 5,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 437,7 % | 784,6 % | 5,4 % | 4,3 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -287.449 kr. i 2022 til -739.159 kr. i 2026 (−157 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -287 | -340 | -484 | -737 | -739 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 300 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -6.066.911 kr. i 2022 til 43.958.207 kr. i 2026 (+825 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6.067 | -4.766 | 24.562 | -3.049 | 43.958 | +1542 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -6.066.911 kr. i 2022 til 34.334.225 kr. i 2026 (+666 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6.067 | -4.762 | 21.576 | -2.342 | 34.334 | +1566 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.303 | 2.113 | 2.435 | 2.598 | 2.811 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.303 | 2.113 | 2.435 | 2.598 | 2.811 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 65.652 kr. i 2022 til 10.183 kr. i 2026 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 66 | 118 | 129 | 2 | 10 | +336 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 77.120 | 72.549 | 96.173 | 91.337 | 132.835 | +45 % | |
| Aktiver i alt | 79.423 | 74.662 | 98.608 | 93.935 | 135.646 | +44 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 79.408.119 kr. i 2022 til 128.214.542 kr. i 2026 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79.408 | 74.647 | 96.223 | 93.880 | 128.215 | +37 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.001 kr. i 2022 til 7.431.385 kr. i 2026 (+49439 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 15 | 2.385 | 55 | 7.431 | +13528 % | |
| Passiver i alt | 79.423 | 74.662 | 98.608 | 93.935 | 135.646 | +44 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal