God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Damstien 9, 2720 Vanløse · Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -40,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -42 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 97,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | Ingen vurdering |
Udviklingen vises, når der er mindst to beregnede regnskabsår.
kun én periode med egenkapital; neutral retention anvendt
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | -6 | -6 | -6 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -6 | -6 | -6 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 175.281 kr. i 2021 til -99.732 kr. i 2023 (−157 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 175 | -123 | -100 | +19 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 175.281 kr. i 2021 til -99.732 kr. i 2023 (−157 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 175 | -123 | -100 | +19 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 342 | 126 | 29 | −77 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 342 | 126 | 29 | −77 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 242.043 kr. i 2021 til 108.601 kr. i 2023 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 242 | 233 | 109 | −53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 242 | 335 | 215 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 584 | 461 | 244 | −47 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 577.896 kr. i 2021 til 237.540 kr. i 2023 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 578 | 455 | 238 | −48 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 6 | 6 | 6 | 0 % | |
| Passiver i alt | 584 | 461 | 244 | −47 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske