Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søborggårdsvej 70, 3250 Gilleleje · Fremstilling af andre trævarer og varer af kork, strå og flettematerialer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -1,5 | -0,2 | -0,9 | -0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -65,7 % | -24,2 % | -41,5 % | -26,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 6,2 % | 4,3 % | 4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -680,2 % | -821,4 % | <999 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 9,7 % | 2,9 % | 3,4 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -456.951 kr. | -52.484 kr. | -193.043 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -680,2 % | -821,4 % | <999 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 780,2 % | 921,4 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,3 % | 3,1 % | 0,2 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -714.206 kr. i 2021 til -66.379 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -714 | -457 | -52 | -193 | -66 | +66 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.109.840 kr. i 2021 til -417.783 kr. i 2024 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.110 | -771 | -331 | -418 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.519.352 kr. i 2021 til -196.211 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.519 | -1.116 | -688 | -417 | -196 | +53 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.519.352 kr. i 2021 til -196.211 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.519 | -1.002 | -315 | -381 | -196 | +49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.220 | 905 | 555 | 397 | 254 | −36 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.220 | 905 | 555 | 397 | 254 | −36 % | |
| Varebeholdninger | 319 | 25 | 25 | 25 | 25 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 366.819 kr. i 2021 til 12.235 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 367 | 38 | 377 | 26 | 12 | −54 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 747 | 521 | 476 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 2.184 | 1.526 | 1.302 | 918 | 730 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -9.377.055 kr. i 2021 til -11.271.438 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9.377 | -10.379 | -10.694 | -11.075 | -11.271 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.561.172 kr. i 2021 til 12.001.820 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.561 | 11.905 | 11.996 | 11.993 | 12.002 | +0 % | |
| Passiver i alt | 2.184 | 1.526 | 1.302 | 918 | 730 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gilleleje — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov