Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vejgårdsparken 43, 3450 Allerød · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 42,4 % | -0,9 % | 10,1 % | -7 % | 24,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 826,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 87,9 % | 99,6 % | 97,1 % | 99,5 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 48,2 % | -0,9 % | 10,4 % | -7 % | 24,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 700.426 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,9 % | 99,6 % | 97,1 % | 99,5 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,1 % | 0,4 % | 2,9 % | 0,5 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 353,4 % | >999 % | 131,7 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 700.426 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 700 | -26 | -80 | -18 | 0 | +100 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 700.426 kr. i 2022 til -41.852 kr. i 2026 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 700 | -26 | -80 | – | -42 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.501.086 kr. i 2022 til 323.416 kr. i 2026 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.501 | -36 | 553 | -253 | 323 | +228 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.492.484 kr. i 2022 til 323.416 kr. i 2026 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.492 | -36 | 434 | -253 | 323 | +228 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 1.003 | 1.003 | 883 | 1.253 | +42 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 1.003 | 1.003 | 883 | 1.253 | +42 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.523.553 kr. i 2022 til 73.531 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.524 | 275 | 164 | 2.730 | 74 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.239 | 3.021 | 3.273 | 2.733 | 74 | −97 % | |
| Aktiver i alt | 8.239 | 4.024 | 4.276 | 3.616 | 1.327 | −63 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.241.856 kr. i 2022 til 1.322.280 kr. i 2026 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.242 | 4.007 | 4.152 | 3.599 | 1.322 | −63 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 997.002 kr. i 2022 til 4.387 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 997 | 18 | 124 | 18 | 4 | −75 % | |
| Passiver i alt | 8.239 | 4.024 | 4.276 | 3.616 | 1.327 | −63 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød