Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Slåenvej 5, 3080 Tikøb · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -8,8 % | -19,3 % | 7,9 % | 10,6 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 658,3 % | 781,1 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97 % | 91,1 % | 93,9 % | 98,1 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -9,1 % | -21,2 % | 8,4 % | 10,8 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97 % | 91,1 % | 93,9 % | 98,1 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3 % | 8,9 % | 6,1 % | 1,9 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 572,2 % | 676,1 % | 984,2 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -21.331 kr. i 2021 til -14.721 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -36 | 10 | -2 | -15 | −549 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 148.888 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 149 | 129 | 78 | -0 | 0 | +100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -170.219 kr. i 2021 til -14.721 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -170 | -165 | -67 | -2 | -15 | −630 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -208.641 kr. i 2021 til 36.499 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -209 | -450 | 174 | 252 | 36 | −86 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -162.648 kr. i 2021 til 27.999 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -163 | -313 | 136 | 196 | 28 | −86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.482 | 489 | 580 | 378 | 562 | +49 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.482 | 489 | 580 | 378 | 562 | +49 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 316.091 kr. i 2021 til 1.257.930 kr. i 2025 (+298 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 316 | 981 | 1.027 | 1.408 | 1.258 | −11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 364 | 1.133 | 1.137 | 1.465 | 1.305 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 1.845 | 1.622 | 1.717 | 1.843 | 1.866 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.790.079 kr. i 2021 til 1.836.770 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.790 | 1.477 | 1.613 | 1.809 | 1.837 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 55.237 kr. i 2021 til 29.352 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 145 | 104 | 35 | 29 | −15 % | |
| Passiver i alt | 1.845 | 1.622 | 1.717 | 1.843 | 1.866 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tikøb — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør