God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skjulhøj Allé 46, 2720 Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 29,2 % | 0,6 % | 1,1 % | 1,2 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 171,8 % | 50,3 % | 37,8 % | 65,7 % | 69,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 69,5 % | 67,2 % | 69,9 % | 51,5 % | 49,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,1 % | 0,9 % | 1,5 % | 2,3 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,5 % | 67,2 % | 69,9 % | 51,5 % | 49,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,5 % | 32,8 % | 30,1 % | 48,5 % | 50,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 66,6 % | 46,2 % | 0,3 % | 0,1 % | 9,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.525 kr. i 2021 til -47.688 kr. i 2025 (−314 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -66 | -65 | -31 | -48 | −52 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 13.487.940 kr. i 2021 til 1.815.263 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.488 | 233 | 627 | 498 | 1.815 | +265 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 13.256.221 kr. i 2021 til 1.337.238 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.256 | 286 | 487 | 357 | 1.337 | +275 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 39.055 | 42.450 | 41.463 | 24.860 | 26.791 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 39.055 | 42.450 | 41.463 | 24.860 | 26.791 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.432.952 kr. i 2021 til 901.264 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.433 | 4.275 | 34 | 4 | 901 | +21602 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.272 | 4.650 | 4.346 | 4.726 | 6.642 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 45.327 | 47.100 | 45.810 | 29.586 | 33.433 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 31.497.590 kr. i 2021 til 16.451.906 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 31.498 | 31.669 | 32.038 | 15.250 | 16.452 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 10.177.870 kr. i 2021 til 7.457.527 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.178 | 6.182 | 2.259 | 7.148 | 7.458 | +4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.651.472 kr. i 2021 til 9.523.476 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.651 | 9.248 | 11.512 | 7.189 | 9.523 | +32 % | |
| Passiver i alt | 45.327 | 47.100 | 45.810 | 29.586 | 33.433 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vanløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København