God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Sveasvej 7, 1917 Frederiksberg C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,5 % | 35,5 % | -11,5 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 528,3 % | 550,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 90,6 % | 90,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2,5 % | 35,5 % | -12,7 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 90,6 % | 90,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,2 % | 9,4 % | 9,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 695,4 % | >999 % | 7,8 % | 2,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.100 kr. i 2021 til -10.780 kr. i 2024 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -14 | -14 | -11 | +25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -301.237 kr. i 2021 til 25.797 kr. i 2024 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -301 | 2.336 | -714 | 26 | +104 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -301.237 kr. i 2021 til -7.116 kr. i 2024 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -301 | 2.347 | -744 | -7 | +99 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.736 | 4.086 | 3.252 | 3.128 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.736 | 4.086 | 3.252 | 3.128 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 86.922 kr. i 2021 til 12.848 kr. i 2024 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 87 | 224 | 48 | 13 | −73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.534 | 2.530 | 3.217 | 3.330 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 12.270 | 6.617 | 6.469 | 6.458 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 12.257.720 kr. i 2021 til 5.853.416 kr. i 2024 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.258 | 6.604 | 5.861 | 5.853 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.500 kr. i 2021 til 604.582 kr. i 2024 (+4737 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 13 | 609 | 605 | −1 % | |
| Passiver i alt | 12.270 | 6.617 | 6.469 | 6.458 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg