Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stensbyvej 24B, 4773 Stensved · Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,4 | 0,8 | -0,9 | 5,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -24,9 % | 34,9 % | -27,8 % | -163,6 % | 61 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 24,1 % | 39,5 % | 29,3 % | 112,5 % | 277,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -148 % | -92,6 % | -171,2 % | 21,7 % | 64,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,8 % | -37,7 % | 16,2 % | -754,5 % | 94,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -55.273 kr. | 222.263 kr. | -46.150 kr. | -374.273 kr. | 1.202.488 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -148 % | -92,6 % | -171,2 % | 21,7 % | 64,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 248 % | 192,6 % | 271,2 % | 78,3 % | 35,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,7 % | 2,8 % | 6,7 % | 29,3 % | 105 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 312.374 kr. i 2022 til 1.453.087 kr. i 2025 (+365 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 312 | 302 | -191 | 1.453 | +862 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 67.392 kr. i 2021 til 250.599 kr. i 2025 (+272 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 90 | 348 | 184 | 251 | +37 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -96.809 kr. i 2021 til 1.202.488 kr. i 2025 (+1342 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -97 | 181 | -88 | -396 | 1.202 | +404 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -87.871 kr. i 2023 til 1.202.006 kr. i 2025 (+1468 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -88 | -396 | 1.202 | +404 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -83.332 kr. i 2021 til 933.716 kr. i 2025 (+1220 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -83 | 136 | -70 | -414 | 934 | +326 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 134 | 93 | 51 | 30 | 30 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 134 | 93 | 51 | 30 | 30 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 22.035 kr. i 2021 til 568.479 kr. i 2025 (+2480 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 21 | 46 | 58 | 568 | +879 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 200 | 296 | 200 | 223 | 1.500 | +573 % | |
| Aktiver i alt | 335 | 389 | 251 | 253 | 1.530 | +505 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -495.274 kr. i 2021 til 988.548 kr. i 2025 (+300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -495 | -360 | -430 | 55 | 989 | +1703 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 830.023 kr. i 2021 til 541.263 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 830 | 748 | 681 | 198 | 541 | +173 % | |
| Passiver i alt | 335 | 389 | 251 | 253 | 1.530 | +505 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | +200 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stensved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg