Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lillebjergvej 26B, 3390 Hundested · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,9 % | 8,6 % | 6,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10 % | 3,9 % | 20,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -3,3 % | 5,3 % | 11,6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -149 % | 162 % | 54,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -3,3 % | 5,3 % | 11,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 103,3 % | 94,7 % | 88,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 10 % | 3,9 % | 20,1 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -26.006 kr. i 2022 til -7.500 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -10 | -8 | -8 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -63.701 kr. i 2022 til 71.930 kr. i 2025 (+213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -64 | 55 | 97 | 72 | −25 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -63.701 kr. i 2022 til 71.930 kr. i 2025 (+213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -64 | 55 | 97 | 72 | −25 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.115 | 1.115 | 1.115 | 1.115 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.115 | 1.115 | 1.115 | 1.115 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 23.562 kr. i 2022 til 21.661 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 15 | 6 | 22 | +262 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 72 | 15 | 6 | 22 | +262 % | |
| Aktiver i alt | 1.187 | 1.130 | 1.121 | 1.137 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -23.701 kr. i 2022 til 131.529 kr. i 2025 (+655 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -37 | 60 | 132 | +121 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.058.034 kr. i 2022 til 897.347 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.058 | 1.013 | 906 | 897 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 152.913 kr. i 2022 til 107.785 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 153 | 154 | 155 | 108 | −30 % | |
| Passiver i alt | 1.187 | 1.130 | 1.121 | 1.137 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs