Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngebækgårds Alle 6, 2990 Nivå · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,3 % | 32,7 % | 32,8 % | 18,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 687,9 % | 400,5 % | 178,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,6 % | 85,6 % | 75,3 % | 73,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 14,7 % | 38,1 % | 43,5 % | 24,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,6 % | 85,6 % | 75,3 % | 73,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,4 % | 14,4 % | 24,7 % | 26,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 260,7 % | 189,9 % | 198,8 % | 57,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 38.749 kr. i 2021 til 1.297.349 kr. i 2025 (+3248 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 170 | 641 | 1.408 | 1.297 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 38.749 kr. i 2021 til 1.297.349 kr. i 2025 (+3248 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 170 | 641 | 1.408 | 1.297 | −8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 64.173 kr. i 2021 til 1.118.859 kr. i 2025 (+1644 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 174 | 728 | 1.473 | 1.119 | −24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 49.939 kr. i 2021 til 863.615 kr. i 2025 (+1629 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 136 | 568 | 1.146 | 864 | −25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 40 | 2.513 | +6182 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 40 | 2.513 | +6182 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 49.445 kr. i 2021 til 720.852 kr. i 2025 (+1358 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 250 | 474 | 1.716 | 721 | −58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 793 | 997 | 1.718 | 3.458 | 2.237 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 813 | 1.017 | 1.738 | 3.498 | 4.750 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 785.104 kr. i 2021 til 3.498.124 kr. i 2025 (+346 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 785 | 921 | 1.488 | 2.635 | 3.498 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 27.928 kr. i 2021 til 1.252.062 kr. i 2025 (+4383 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 28 | 96 | 250 | 864 | 1.252 | +45 % | |
| Passiver i alt | 813 | 1.017 | 1.738 | 3.498 | 4.750 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nivå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg