Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Ingemannsvej 24, 4700 Næstved · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,1 % | 2,4 % | 4,6 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 125,5 % | 147,8 % | 138,2 % | 131,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 35,2 % | 48,7 % | 27,6 % | 24,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,8 % | 5 % | 16,8 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,2 % | 48,7 % | 27,6 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,8 % | 51,3 % | 72,4 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 106,3 % | 75,3 % | 123,8 % | 65,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 25.344 kr. i 2021 til 368.771 kr. i 2024 (+1355 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 26 | 54 | 369 | +589 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 357 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 25.344 kr. i 2021 til 12.210 kr. i 2024 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25 | 26 | 54 | 12 | −77 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 47.277 kr. i 2021 til 12.210 kr. i 2024 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 47 | 21 | 54 | 12 | −77 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 36.335 kr. i 2021 til 8.928 kr. i 2024 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 16 | 42 | 9 | −79 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 164 | 162 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 164 | 162 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 605.660 kr. i 2021 til 407.093 kr. i 2024 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 606 | 258 | 808 | 407 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 715 | 506 | 902 | 816 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 878 | 667 | 902 | 816 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 308.796 kr. i 2021 til 196.997 kr. i 2024 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 309 | 325 | 249 | 197 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 569.550 kr. i 2021 til 619.258 kr. i 2024 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 570 | 342 | 653 | 619 | −5 % | |
| Passiver i alt | 878 | 667 | 902 | 816 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved