Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Thyregodsvej 2, 2500 Valby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 28,7 % | 26,6 % | 13,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 794,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 92,1 % | 96,4 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 31,1 % | 27,6 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 92,1 % | 96,4 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 7,9 % | 3,6 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 669,5 % | 443,4 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -21.228 kr. i 2021 til -90.796 kr. i 2025 (−328 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -22 | -49 | -28 | -91 | −228 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.194.479 kr. i 2021 til 1.795.331 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.194 | 1.847 | 2.537 | 3.089 | 1.795 | −42 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.204.229 kr. i 2021 til 1.766.709 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.204 | 1.858 | 2.526 | 3.050 | 1.767 | −42 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 90 | 2.117 | 3.268 | 2.557 | 2.057 | −20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 90 | 2.117 | 3.268 | 2.557 | 2.057 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.748.943 kr. i 2021 til 2.321.755 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.749 | 3.435 | 4.671 | 1.814 | 2.322 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.300 | 4.115 | 5.546 | 8.896 | 10.808 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 4.390 | 6.232 | 8.813 | 11.453 | 12.864 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.963.693 kr. i 2021 til 12.810.692 kr. i 2025 (+223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.964 | 5.707 | 8.116 | 11.044 | 12.811 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 425.910 kr. i 2021 til 53.724 kr. i 2025 (−87 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 426 | 524 | 698 | 409 | 54 | −87 % | |
| Passiver i alt | 4.390 | 6.232 | 8.813 | 11.453 | 12.864 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København