Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Galøvej 6, 4340 Tølløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,9 % | -8,1 % | 9,5 % | 16,1 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 271,8 % | 241,7 % | 479,7 % | 424,2 % | 913,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 79,2 % | 79,5 % | 90,2 % | 87,2 % | 92,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,2 % | -10,2 % | 10,6 % | 18,5 % | 4,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,2 % | 79,5 % | 90,2 % | 87,2 % | 92,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,8 % | 20,5 % | 9,8 % | 12,8 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,3 % | 1,6 % | 1,7 % | 31 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -139.501 kr. i 2021 til 18.899 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -140 | -3.651 | -36 | -67 | 19 | +128 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -3.651.023 kr. i 2022 til 18.899 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -3.651 | -36 | -67 | 19 | +128 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.111.411 kr. i 2021 til 1.721.397 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.111 | -2.731 | 3.071 | 6.448 | 1.721 | −73 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 336.552 kr. i 2021 til 1.572.380 kr. i 2025 (+367 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 337 | -2.589 | 2.990 | 6.390 | 1.572 | −75 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.415 | 16.155 | 16.693 | 18.065 | 11.166 | −38 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.415 | 16.155 | 16.693 | 18.065 | 11.166 | −38 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.348 kr. i 2021 til 945.198 kr. i 2025 (+40155 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 21 | 49 | 85 | 945 | +1018 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.126 | 15.825 | 14.672 | 21.602 | 27.898 | +29 % | |
| Aktiver i alt | 35.540 | 31.980 | 31.365 | 39.667 | 39.064 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 28.136.736 kr. i 2021 til 36.011.751 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28.137 | 25.434 | 28.306 | 34.574 | 36.012 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 7.403.714 kr. i 2021 til 3.052.546 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.404 | 6.547 | 3.059 | 5.092 | 3.053 | −40 % | |
| Passiver i alt | 35.540 | 31.980 | 31.365 | 39.667 | 39.064 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tølløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk