Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Solvej 9B, 2840 Holte · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 91,7 % | 68,5 % | -174,5 % | 25,5 % | 73,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 648,6 % | 605,6 % | >999 % | 183,6 % | 178,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,3 % | 99 % | 97 % | 71,9 % | 92,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 98,2 % | 69,2 % | -180 % | 35,5 % | 79,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,3 % | 99 % | 97 % | 71,9 % | 92,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,7 % | 1 % | 3 % | 28,1 % | 7,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 89,4 % | 426,2 % | >999 % | 62,3 % | 56,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.003 kr. i 2022 til -4.063 kr. i 2024 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -14 | -4 | -4 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 357.679 kr. i 2021 til 971.100 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 358 | – | – | – | 971 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 357.485 kr. i 2021 til 971.188 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 357 | 638 | -517 | 91 | 971 | +968 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 357.485 kr. i 2021 til 971.188 kr. i 2025 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 357 | 638 | -517 | 91 | 971 | +968 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 222 | 875 | 116 | 173 | 1.149 | +566 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 222 | 875 | 116 | 173 | 1.149 | +566 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 23.177 kr. i 2021 til 56.893 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 41 | 99 | 62 | 57 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 168 | 58 | 181 | 184 | 178 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 390 | 932 | 297 | 357 | 1.328 | +272 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 363.988 kr. i 2021 til 1.227.644 kr. i 2025 (+237 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 364 | 923 | 288 | 256 | 1.228 | +379 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 25.931 kr. i 2021 til 100.173 kr. i 2025 (+286 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 26 | 10 | 9 | 100 | 100 | −0 % | |
| Passiver i alt | 390 | 932 | 297 | 357 | 1.328 | +272 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal