Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Ejnar Mikkelsensvej 38, 3760 Gudhjem · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,8 | -1,3 | 1,2 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | 5,2 % | -2,3 % | -286 % | -342,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 1,9 % | 153,6 % | 27,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 94,5 % | 1,7 % | 34,9 % | -268,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,5 % | -136,2 % | -820 % | 127,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 924.000 kr. | -74.000 kr. | 125.000 kr. | -83.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,5 % | 1,7 % | 34,9 % | -268,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,5 % | 98,3 % | 65,1 % | 368,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 1,4 % | 32,1 % | 1,4 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.665.000 kr. i 2022 til -83.000 kr. i 2026 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.665 | 1.460 | -74 | 125 | -83 | −166 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.387.000 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.387 | 536 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -311.000 kr. i 2022 til -83.000 kr. i 2026 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -311 | 641 | -132 | 24 | -83 | −446 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -387.000 kr. i 2022 til -83.000 kr. i 2026 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -387 | 688 | -225 | -157 | -83 | +47 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -309.000 kr. i 2022 til -65.000 kr. i 2026 (+79 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -309 | 541 | -188 | -123 | -65 | +47 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 10.802 | 0 | 8.003 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.802 | 0 | 8.003 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | 183 | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.331.000 kr. i 2022 til 1.000 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.331 | 10.292 | 110 | 9 | 1 | −89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.598 | 10.395 | 154 | 43 | 19 | −56 % | |
| Aktiver i alt | 15.400 | 10.395 | 8.157 | 43 | 19 | −56 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.284.000 kr. i 2022 til -51.000 kr. i 2026 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.284 | 9.825 | 138 | 15 | -51 | −440 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.728.000 kr. i 2022 til 70.000 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.728 | 570 | 8.019 | 28 | 70 | +150 % | |
| Passiver i alt | 15.400 | 10.395 | 8.157 | 43 | 19 | −56 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 4 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gudhjem — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune